Novostavba a rekonstrukce bytového domu, Velký Týnec

VT_ze-zahrady_upr_Easy-Resize.com.jpg VT_z-ulice-2_upr_Easy-Resize.com.jpg DSC02798_Easy-Resize.com.jpg

Projekt řeší rekonstrukci stávajícího bytového domu s 8 bytovými jednotkami /2x 1+kk, 1x 2+kk, 3x 2+1 a 2x 3+kk/ a novostavbu bytového domu /1x 1+kk, 6x 2+kk, 2x 3+kk/ s 9 bytovými jednotkami a jednou nebytovou. Oba objekty budou plnit funkci hromadného bydlení, společné zázemí je umístěno vždy v suterénu. Jedná se o stavby trvalé. Na pozemku investora vzniknou dvě parkoviště s celkem 13 novými parkovacími místy /8+5/. Dvě místa budou bezbariérová.

Novostavba i rekonstrukce stávající stavby respektuje architektonické a regulační zásady výstavby v řešené lokalitě. Základním objemem a výškově se vztahuje k okolní zástavbě. V blízkém okolí bytových domů se nachází spíše nižší zástavba především rodinnými domy, ale
vzhledem k velikosti stávajících bytových domů /dvoupodlažního s obytným podkrovím a třípodlažního/, navíc umístěných vůči rodinným domům na kopci, se jeví stavba dvoupodlažního bytového domu s obytným podkrovím objemově přiměřená a svým osazením a respektováním stávajícího terénu vytváří v území plynulý přechod. Tvary střech jsou v souladu s regulativy stanovenými územním plánem. Bytový dům nově definuje uliční čáru v ulici Pod Táborkem a doposud volný pozemek při pohledu z ulice Grygovská opticky uzavírá.

 

Místo: Velký Týnec

Autor: Ing. Ondřej Kubla, Ing. arch. Radka Neumanová

Klient: developerská společnost

Status: realizace